Suomen luonto- ja ympäristökoulujen liitto ry

Toimiville ja testatuille työkaluille ilmastokasvatuksen toteuttamiseen on valtava tarve. Mappa.fi -palvelun uusi lisäosa mahdollistaa monialaisten oppimiskokonaisuuksien eli Mappa-reppujen luomisen. Etsimme nyt kokeneita opettajia ja kasvattajia avuksi! Teemme yhdessä ilmastonmuutosreppuja yhdistelemällä ja soveltamalla eri ikäryhmille valmiita Mappa.fi -palvelun materiaaleja. Myös kokonaan uuden materiaalin lisääminen on mahdollista!

Järjestämme reppujen koostamisesta työpajan ti 11.6.2019 Tampereella  ja työtä jatketaan digitaalisella alustalla. Osallistumalla työpajaan saat laadukkaat ilmastokasvatuskokonaisuudet ensimmäisten joukossa ryhmäsi käyttöön sekä käyttöopastusta Mappaan ja sen vielä julkistamattomiin uusiin toimintoihin. 

Täytä alla oleva lomake, jossa voit kertoa miten haluaisit olla mukana kokeilussamme. Kaikkien ikäryhmien opettajat varhaiskasvatuksesta aikuiskoulutukseen ovat tervetulleita mukaan! Työpajaan mahtuu 15 osallistujaa ja siihen on vielä muutama paikka vapaana. Ensisijaisesti etsimme työpajaan vielä yläkoulujen,  lukioiden ja ammatillisten oppilaitosten opettajia!  

Työpaja järjestetään ti 11.6. klo 10:30-13:30 Monitoimitalo 13:ssa, osoite: Satakunnankatu 13, Tampere.

Tietosi tallennetaan Suomen luonto- ja ympäristökoulujen liiton asiakas- ja markkinointirekisteriin tästä hankkeesta viestimiseksi. Tietoja ei käytetä muihin tarkoituksiin. Tutustu tietosuojaselosteeseen!

* Pakollinen kenttä

TAUSTATIEDOT
Luontokoulut.fi sivusto käyttää evästeitä

Sivustomme käyttää evästeitä kävijämäärien seuraamiseen. Vahvistathan hyväksyntäsi evästeiden käyttöön.