Suomen luonto- ja ympäristökoulujen liitto ry

Toimiville ja testatuille työkaluille ilmastokasvatuksen toteuttamiseen on valtava tarve. Mappa.fi -palvelun uusi lisäosa mahdollistaa monialaisten oppimiskokonaisuuksien eli Mappareppujen luomisen. Etsimme nyt kokeneita opettajia ja kasvattajia avuksi! Teemme yhdessä ilmastonmuutosreppuja yhdistelemällä ja soveltamalla eri ikäryhmille valmiita Mappa.fi -palvelun materiaaleja. Myös kokonaan uuden materiaalin lisääminen on mahdollista! Järjestämme reppujen koostamisesta työpajan toukokuussa Helsingissä tai Tampereella. Lisäksi kehittämistä voidaan tehdä digitaalisella alustalla. Tarvitsemme hieman aikaasi, samalla sinä saat laadukkaat ilmastokasvatuskokonaisuudet ensimmäisten joukossa ryhmäsi käyttöön sekä käyttöopastusta Mappaan ja sen vielä julkistamattomiin uusiin toimintoihin. Toivomme yhteydenottoja kaikkien ikäryhmien kasvattajilta ja opettajilta varhaiskasvatuksesta aina lukio- ja ammatilliseen opetukseen! Ilmastonmuutos reput toteutetaan Ympäristöministeriön Kokeilun paikka -rahoituksella. Lue lisää kokeilustamme!

Täytä lomake, niin otamme sinuun yhteyttä. Voit sen jälkeen päättää haluatko olla mukana ja millaisella panostuksella. Toivomme yhteydenottoja kaikkien ikäryhmien kasvattajilta ja opettajilta varhaiskasvatuksesta aina lukio- ja ammatilliseen opetukseen!

Tietosi tallennetaan Suomen luonto- ja ympäristökoulujen liiton asiakas- ja markkinointirekisteriin tästä hankkeesta viestimiseksi. Tietoja ei käytetä muihin tarkoituksiin. Tutustu tietosuojaselosteeseen!

* Pakollinen kenttä

TAUSTATIEDOT
Luontokoulut.fi sivusto käyttää evästeitä

Sivustomme käyttää evästeitä kävijämäärien seuraamiseen. Vahvistathan hyväksyntäsi evästeiden käyttöön.