Suomen luonto- ja ympäristökoulujen liitto ry

Liity LYKE-verkostoon

 LYKE-verkostoon kuuluu jo yli 50 toimijaa, jotka tarjoavat luonto- ja ympäristökasvatuksen tukipalveluja kouluille ja varhaiskasvatusyksiköille.

LYKE-verkoston toimipisteet ovat sertifioituja toiminta- ja kehittämiskeskuksia tai koejäseniä, jotka tavoittelevat sertifiointikriteerien täyttämistä.  Koejäsenille tarjotaan samat palvelut kuin sertifioiduille toimipisteille. Tutustu sertifiointikriteereihin sekä LYKE-verkoston palveluihin!

LYKE-verkoston toimipisteet ovat pääsääntöisesti samalla Suomen luonto- ja ympäristökoulujen liitto ry:n yhteisöjäseniä. Mikäli toimipiste ei ole oikeustoimikelpoinen tai ei muusta syystä voi liittyä liiton yhteisöjäseneksi, voi se liittyä LYKE-verkostoon ilman liiton jäsenyyttä. Yhteisöjäsenten ja verkostojäsenten vuosimaksut ovat samansuuruiset (130 € v. 2020) ja palvelut yhtenevät. Lue lisää jäsenmaksuista.

Liiton päätöksentekoon voivat osallistua kaikki LYKE-verkoston sertifioidut toiminta- ja kehittämiskeskukset sekä näiden henkilökunta. Koejäsenillä ei ole oikeutta osallistua päätöksentekoon.

Liitä toimipisteesi LYKE-verkoston koejäseneksi täyttämällä hakemus. Hae sertifiointia toimintakeskukseksi tai kehittämiskeskukseksi suoraan liittymisen yhteydessä tai kahden vuoden kuluessa liittymisestä.

 

Täytä hakemus tästä!

Tietosuojaseloste

Koejäsenet: Hae sertifiointia

 

Luontokoulut.fi sivusto käyttää evästeitä

Sivustomme käyttää evästeitä kävijämäärien seuraamiseen. Vahvistathan hyväksyntäsi evästeiden käyttöön.