Suomen luonto- ja ympäristökoulujen liitto ry

Hei ympäristökasvattaja, rekisteröidy nyt Mappa-fi -palveluun!

Rekisteröidyttyäsi saat käyttöösi Teemareppu- ja MOK-työkalut ja voit lisätä omia materiaalejasi MAPPAan! 

TEE NÄIN:

  1. MENE MAPPAan
  2. Valitse yläpalkista ”Info” -> ”Rekisteröidy palveluun”
  3. TÄYTÄ JA LÄHETÄ LOMAKE. Saat kutsuviestin sähköpostiisi.
  4. TEE KÄYTTÄJÄTUNNUS OHJEIDEN MUKAAN
  5. Nyt voit kirjautua!

VINKKI: Mikäli lisäät materiaalia organisaatiosi (esim. koulusi tai edustamasi järjestön) nimissä, kirjoita ”Edustamasi organisaatio” -kohtaan organisaation nimi. Jos taas haluat linkittää materiaaleja ja koota teemareppuja yksityisenä käyttäjänä – kirjoita ”Edustamasi organisaatio”-kohtaan siinä tapauksessa oma nimesi.

 

Mikä teemareppu- ja MOK-työkalu?

Teemarepun avulla löydät suosikkimateriaalisi MAPPAsta aina uudelleen, ja helpotat näin sekä omaa, että myös kollegoidesi työtä. Kirjaudu, kokoa teemareppu ja jaa se muille! MOK-työkalun avulla yhdistelet teemareppuja laajemmiksi oppimiskokonaisuuksiksi.

Teemareput ovat saavuttaneet jo aikamoisen suosion -> selaa jo valmiita teemareppuja tästä!

MAPPA-ylläpito opastaa rekisteröitymisessä ja palvelunn käytössä Syklin koulutuspäivässä Virroilla ke 29.9.2021. Ilmoittaudu työpajaamme (klo 15) tai vedä ylläpitäjää hihasta! Voit ottaa MAPPA-asioissa yhteyttä myös: maija.ihantola@luontokoulut.fi.

Luontokoulut.fi sivusto käyttää evästeitä

Sivustomme käyttää evästeitä kävijämäärien seuraamiseen. Vahvistathan hyväksyntäsi evästeiden käyttöön.