Suomen luonto- ja ympäristökoulujen liitto ry

Suomen Sokeri haastaa kaikki suomalaiset herkuttelemaan kotimaisilla marjoilla! Osallistu kampanjaan jakamalla marja-aiheinen kuvasi Instagramissa tunnisteilla #MarjatTalteen & #ihanitsetehty  . (Käytä molempia tunnisteita!)

Suomen Sokeri lahjoittaa jokaisesta marja-aiheisesta kuvasta 1 euron Suomen luonto- ja ympäristökoulujen liitolle lasten ja nuorten luonto- ja ympäristökasvatustyöhön – jotta uusistakin sukupolvista kasvaisi ahkeria marjastajia ja metsän käyttäjiä. Jokainen kuva osallistuu myös Dansukker-tuotepalkinnon arvontaan.

Lue lisää kampanjasta: https://www.dansukker.fi/fi/inspiroidu/sesonkiherkut/kesa/kesan-marjaherkut.aspx

Kampanjavideo:

Luontokoulut.fi sivusto käyttää evästeitä

Sivustomme käyttää evästeitä kävijämäärien seuraamiseen. Vahvistathan hyväksyntäsi evästeiden käyttöön.